ÚSZÁSOKTATÁS, VÍZILABDA ELŐKÉSZÍTŐ!

ÚSZÁSOKTATÁS, MAGÁNHÁZAKNÁL, ÉS LAKÓPARKOKBAN!

Az utóbbi években nagyon sok szülő érdeklődik a vízi sportok iránt. Többek között azért, mert Magyarországon nagyon jó sportbeli eredményeket értünk el a vízi sportok révén, másrészt a szülők célja, amellett hogy gyermekük megtanuljon úszni, az, hogy egészséges felnőttet neveljenek fel.

Minden uszodában sorra jelennek meg a különböző úszótanfolyamok, ahol képzett edzők fiatal gyerekeket tanítanak meg az úszásnemek alapjaira.

Nagy az érdeklődés, és rengeteg fiatal jelentkezik úszásoktatásra, azonban hátráltató tényezőnek tartom azt, hogy megfigyeléseim alapján viszonylag nagy létszámú csoportokkal foglalkozik egy edző. Amit nem tartok előnyösnek, mert ameddig nem tanulta meg mindenki a helyes úszástechnikát addig nagyon sokszor figyelmeztetni kell az úszni még nem tudót, hogy miként korrigálja úszásstílusát.

Az úszás növeli az izmok rugalmasságát, hozzájárul a szív egészséges működéséhez, növeli a tüdő kapacitását, a különböző úszásnemek alaposan megdolgoztatják az összes izomcsoportot, tehát sok pozitív tulajdonsággal bír.

A magyarok genetikai adottságai miatt hamar válnak éretté.

Cél az, hogy az edzések olyan mértékűek legyenek, hogy a gyerekek szíve edzett legyen, ezért megfelelő előkészítést, felkészítést kell kapnia minden fiatalnak.


Feladatok

a, alap-úszásnemek elsajátítása és a vízhez szoktatás

Figyelembe kell, venni, hogy nem mindenki egyforma. Vannak, akik könnyebben, vannak, akik nehezebben tanulnak meg bizonyos mozgásokat, mozgássorokat. Nagyon fontos hogy türelemmel kell lenni mindenkihez, hiszen az uszodában a gyerekek egy számukra teljesen idegen közegbe, a vízbe kerülnek, amihez valaki könnyebben valaki nehezebben alkalmazkodik.

Ebben a korcsoportban (6-8 éves) még nem lehet kiválasztásról beszélni, nem lehet elkülöníteni tehetséges és kevésbé tehetséges gyerekeket, bár igaz, hogy már ilyen fiatalon is megfigyelhető, hogy kinek milyen adottságai vannak az úszáshoz. Akár a szülők testi felépítéséből, (csontozat, testmagasság, testsúly) is lehet következtetni, hiszen a genetikai adottságokat tőlük öröklik a fiatalok.

A 6-8 éves gyerekek célja azonban nem az, hogy belőlük valamikor világklasszis játékosok legyenek, hanem hogy megtanulják és elsajátítsák a helyes úszástechnikát.

Sokszor látom a különböző uszodákban, hogy úszómesterek oktatnak kisebb gyerekcsoportokat, amit nem tartok helyesnek, hiszen az edzői munka ennél sokkal összetettebb, bonyolultabb. Ha a fiatal gyerekek rossz technikát (úszómestertől tanult technikát) sajátítanak, el akkor könnyen előfordulhat, hogy nagyon csúnya stílusban tanul meg a gyerek úszni, amit a későbbiek során nagyon nehéz korrigálni.

Nagyon fontosnak tartom, hogy jól képzett szakemberek foglalkozzanak úszásoktatással. Olyanok, akik hosszú időt töltöttek el az úszósportban, és akiknek megfelelő elméleti, és gyakorlati tapasztalataik vannak.


Az úszásoktatók 3 fő úszásnemet oktatják a gyerekeknek.

1. mellúszás

2. hátúszás

3. gyorsúszás

Sok gyerek fél a víztől, nem érzi magát biztonságban, ezért nagyon fontos, hogy kezdetben nagy hangsúlyt kell fektetni a vízbiztonság megszerzésére. Kiemelt jelentősége van az áztatásnak, mely az edzésmunkát követő, társas (szülővel, edzővel, csoporttárssal), labdás vagy akár egyedi játék a vízben.

Az áztatás során előfordulnak olyan szituációk melyeket a „kötelező” úszás folyamán nem tapasztalnak a gyerekek, azonban a játék hevében sokszor észre sem veszik, hogy számukra „veszélyes” helyzetbe kerülnek.

Úszásnemek közül a mellúszást, és a hátúszást tanítják meg először, hiszen ezt a két úszásnemet a legkönnyebb elsajátítani.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 1
Heti: 10
Havi: 35
Össz.: 8 507

Látogatottság növelés
Oldal: Úszótanfolyamok céljai és feladatai
ÚSZÁSOKTATÁS, VÍZILABDA ELŐKÉSZÍTŐ! - © 2008 - 2024 - gyoriattila.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »